Home / Dekorasyon Fikirleri / Merdiven Modelleri

Merdiven Modelleri

Evlerimizin vazgeçilmezi Olan Merdivenler diğer adıyla Stairs Models bir nevi ayaklı asansör diyebiliriz. Elektrik gittiğinde evimize ulaşmanın tek yolu vazgeçilmezimiz olan merdivenler, tasarım olarak göze hitap etmelidir. Ayda yılda bir gün bile kullanacak olsak özen göstererek plan ve projesini yaptırmamız gerekmektedir. Geniş ve ferah merdivenler yürüyüş yapanlar için çok güzel alanlardır.
ahşap merdivenler

Kış aylarında soğuk olduğunu düşünüyorsanız merdivenlerinizi parke ile kaplayabilirsiniz. Bu dublex  dairelerde işinize yarayacaktır. Mobilya kaplı merdiven korkulukları daima güzel bir görüntü verecektir. Merdivenimizin temizliği her hafta sonu yapılmasına dikkat gösterelim. Dışarıdan ayakkabımızın altına yapışan toz kir vb mikropları barındırır merdivenlerimiz. Mümkün oldukça aydınlatmalarımızı sık yapmalıyız. Binanın en karanlık yeri merdivenleridir unutmayalım.
farklı merdiven tasarımları

Kalıbı yapıldığında basamak uzunluk ve yükseklik ölçülerinin bir olmasına özen gösterin 10 basamak yüksekliği aynı ise ayaklarınız alışır ve 11. basamak 2cm yüksek ve ya düşük olursa dengesiz yürümenize ve ya parmak uclarınızı merdiven basamağına çarpmanıza neden olacaktır.

merdiven etkisi
Merdiven Modelleri ve aydınlatılması
Model olarak oldukça fazladır. Sizin için önemli olan nasıl değerlendireceğinizdir. Merdivenlerinizin basamaklarını eğitici bilgiler ekleyerek değerlendirebilirsiniz. Her basamak yüzünü ayrı renge boyayarak ayrı bir tasarım yapabilirsiniz. Merdiven modelleri tamamen Asma Tavan da olduğu gibi sizin hayal gücünüze kalmıştır. Tabi ki bu sınır da bir yere kadardır. Bina içerisinde olduğu için dış görüntüye zarar verecek ve ya görüntü kirliliğine neden olmasına izin vermeyin. Malum bina iç dekorasyonu kadar da bina dış görüntüsü de önemlidir. Merdiven mermerlerini genişlik olarak basamaklarınıza göre 1 cm ve ya 2 cm uzun yaptırıp, altına gizli led ışık koyarak farklı ve güzel bir merdiven modeli yapabilirsiniz. Her basamak için ayrı bir sensör kullanarak adım attığınız yerin yanmasına sebep olabilirsiniz. Bu biraz maliyetli Olacaktır.

Birbirinden Güzel Asma Tavan Modelleri için https://mersinasmatavan.com/asma-tavan-modelleri/ adresini ziyaret edin.

farklı merdiven tasarımlarıMerdiven Hollerinizi bekleme ve ya dinlenme yeri yapabilirsiniz. Düşünsenize merdiven holünde 1 masa ve sitenizde sevdiğiniz arkadaşlarınızla oturup sohpet ettiğinizi. Sıcak bir komşuluk ortamı oluştuğunu. Oldukça geniş olan merdiven hollerinizi kış bahçesi olarak da kullanabilirsiniz. Merdiven duvarlarını süsleyebilirsiniz. Bu tür ev dekorasyon fikirleri tamamen sizin hayal gücünüze kalmıştır.
merdiven yürüyüş


Büyük iş merkezlerinde, adliyelerde ve büyük sergi salonlarında Yürüyen Merdiven Modelleri Kullanılmaktadır.

Hayatınızı Kolaylaştıracak Ev Dekorasyonu için https://mersinasmatavan.com/ev-dekorasyonu/ sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

 

About admin

Check Also

villa dizayn

İnanılmaz Güzel Evler

Var Olduğuna İnanamayacağınız evler Hayallerimizin ötesinde ve var olduğuna inanamayacağımız huzur veren evler. Konuyu okurken …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara