Home / Dekorasyon Fikirleri / Ev Dekorasyonu

Ev Dekorasyonu

Mersin Asma Tavan Ev Dekorasyonu

Yeni ve ya eski evinizin tekrardan bir Dekorasyon ve tadilata ihtiyacı olduğunu düşündüğünüzde, kuşkusuz ve güven ile bu düşüncenizi gerçekleştirecek olan Mersin Asma Tavan ve Dekorasyon şirketimizdir. Evinizi baştan dizayn ederek yaşam alanlarınızı daha konforlu ve eğlenceli hale getiriyoruz. Sürekli yenilenen ve modern yaşam tarzını takip etmekteyiz. Hayatınızı kolaylaştıracak ve yaşadığınız alanda vakit geçirmek sizin için zevkli hale gelecek.
İletişim
Ofis: 0850 303 86 19
Whatsapp ve direk iletişim: 0 533 519 36 57
ev dekorasyonu

Ev Dekorasyonunda Dikkat edilmesi gerekenler ?

  • Hangi Odaya ne yapılacak ?
  • Zemin, Duvar ve tavan uyumu nasıl olmalı ?
  • Renk Değişimi Yapılmalı mı ?
  • Nasıl bir tavan çalışması yapılmalı ?
  • Duvar Kağıdı Seçiminde Nelere Dikkat edilmelidir ?

Gelin Birlikte Maddeler Halinde Dekorasyonda dikkat etmemiz gerekenleri inceleyelim.

Hangi Odaya ne yapılacak ?
Dekorasyon
işine başlamadan önce evimizin eksiklerini ve bizim ek olarak istediklerimizi maddeler halinde önceden yazmamız gerekmektedir. Her zaman söylediğimiz gibi ” işin ciddiyetini anlamak ve ona göre yol izlemek başarıya hızlı götürür” sözümüzü burada da geçerli kılıyoruz.
Hangi odamızın ne eksiği var ve ya neresi hoşumuza gitmiyor bunları maddeler halinde belirlemek gerekmektedir. Örnek verelim, kız çocuk odamız sıradan bir duvar tavan beyaz zemin parke. İdeal bir oda örneği bu şekilde oluyor. Kız çocuğumuzun izlediği çizgi film hangisi ? ya da sürekli boyama yaptığı kahraman hangisi ? bunları düşünerek odanın belli bir duvarına çocuğumuzun hayalindeki kahramanı odasına taşımamız onu çok mutlu edecektir ve odasına severek gidecek ve rahatlıkla mutlu bir şekilde uyuyacaktır.
kız çocuk odası dekorasyon
Zemin, Duvar ve tavan uyumu nasıl olmalı ?

Aslında çok zor karar verdiğimiz renk seçeneklerinden biri de duvar rengidir. Buna karar vermeden önce, tavanımızda kullanacağımız asma tavan ve alçıpan model çalışmaları göz önünde bulundurulmalıdır. Zeminimizde kullandığımız seramik ve ya parke renkleri ve desenleri de çok önemlidir. Bunları bir bütün olarak düşünüp duvar rengine öyle karar vermemiz gerekmektedir. Duvar renkleri oldukça önemlidir. Sürekli gözümüze hitap edeceği için, gözü yormayan ve göze zarar vermeyecek renkler tercih edilmelidir. Kullandığımız boya ve astarın kalitesine de dikkat etmemiz gerekmektedir. Açık ve canlı renkler daima tercihimiz olmalıdır.

Renk Değişimi Yapılmalı mı ?
Evinizin Dekorasyon ve tadilatını yaptırmadan önce Boya Renginin değişmesi ve ya yenilenmesi konusunda karar vermeniz gerekmektedir. Ciddi anlamda evinizde değişiklik yapıyorsanız toz ve benzeri etkenlerden dolayı boyanızda canlılık kaybolabilir. Aynı renk boya ile tekrardan yenileyebilirsiniz. Boyanızı Değiştirmenizi mecbur kılan bazı etkenler vardır.
ev tadilat ve dekorasyonu

Boyanız kabuk attıysa ve altı nemlendiyse kesinlikle eski boya ıspartula yardımı ile kaldırırlıp alçı çalışması yapılmalıdır. Alçı bittikten sonra 1/7 astar kullanmalı ve  boya yapılmalıdır.Özellikle nemlenmiş ve kusmuş duvarların tamamı rutuş yapılmalı, dönüşüm astarı vurularak tekrardan boyanması gerekmektedir. Boya rengini değiştirmek size kalmış Bu uygulamalar yapıldıktan sonra yeni bir zemin ve sizin zevkinize kalan bir renk seçimi olacaktır.

Nasıl bir tavan çalışması yapılmalı ?

Geldik işin en zor ve kararsız kaldığımız alanına. Tavanımıza göze çok hoş geliyor ve hoşumuza gidiyor diye rastgele dekorasyon çalışması yapamayız. Tavan çalışmalarının asıl amacı ve önceliği tavandaki kötü görüntüyü yok etmektir. ( Elektrik boru ve kabloları, gider boruları, kirişler vb ).

Asma Tavan Modellerine https://mersinasmatavan.com/asma-tavan-modelleri/ sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Yapacağımız tavan çalışması öncelikle odada ulunan duvarlar göz önünde bulundurulmalıdır. Odamız çok girinti ve çıkıntı var ise onları tavan çalışması ile gözden kaybetmeye çalışacağız. Tavanımız Sade olur ise duvarların girinti çıkıntıları fazla göze gelmez ve odayı ferah göstermiş oluruz.
ev dekorasyonu yapan firmalar
Güzel projeyi değil, odamıza yakışan ve odamızı güzel gösteren projeler seçmeliyiz. Kullanım amacımızı önceden belirlemeli ve ona göre çalışmalar yapmalıyız. Spot seçimimize dikkat etmeliyiz ve led ışık rennklerini iyi seçmeliyiz.

Duvar Kağıdı Seçiminde Nelere Dikkat edilmelidir ?
Odamızın belli bir kısmını duvar kağıdı yaparak farklı bir görüntü elde edebiliriz. Duvar kağıtlarını seçerken dikkat etmemiz gereken en önemli şey, duvar rengi ile uyuşmasıdır. Duvar rengimiz açık iken koyu bir kağıt sürekli gözümüzü alır ve yorar. Mümkün oldukça mat renklerden uzak durmanızı öneririm. Seçeceğiniz duvar kağıtlarındaki desenlerin odanıza uymasına dikkat edin. Işıkta parlayan ve canlı görünen kağıtları tercik etmekte fayda vardır.

Mersin Asma Tavan Firması Olarak Evinizin Dekorasyon Asma Tavan ve Anahtar Teslim Tadilat İşlerinizi Uzman Ekibimiz ile Yapmaktayız.
İletişim
Mersin 3. çevre yolu üzeri mersin cimnastik salon civarı
Ofis: 0850 303 86 19
Whatsapp ve direk iletişim: 0 533 519 36 57

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir