Home / Dekorasyon Fikirleri / Ev Dekorasyonu

Ev Dekorasyonu

Mersin Asma Tavan Ev Dekorasyonu

Yeni ve ya eski evinizin tekrardan bir Dekorasyon ve tadilata ihtiyacı olduğunu düşündüğünüzde, kuşkusuz ve güven ile bu düşüncenizi gerçekleştirecek olan Mersin Asma Tavan ve Dekorasyon şirketimizdir. Evinizi baştan dizayn ederek yaşam alanlarınızı daha konforlu ve eğlenceli hale getiriyoruz. Sürekli yenilenen ve modern yaşam tarzını takip etmekteyiz. Hayatınızı kolaylaştıracak ve yaşadığınız alanda vakit geçirmek sizin için zevkli hale gelecek.
İletişim
Ofis: 0850 303 86 19
Whatsapp ve direk iletişim: 0 533 519 36 57
ev dekorasyonu

Ev Dekorasyonunda Dikkat edilmesi gerekenler ?

 

Gelin Birlikte Maddeler Halinde Dekorasyonda dikkat etmemiz gerekenleri inceleyelim.

Hangi Odaya ne yapılacak ?
Dekorasyon işine başlamadan önce evimizin eksiklerini ve bizim ek olarak istediklerimizi maddeler halinde önceden yazmamız gerekmektedir. Her zaman söylediğimiz gibi ” işin ciddiyetini anlamak ve ona göre yol izlemek başarıya hızlı götürür” sözümüzü burada da geçerli kılıyoruz.
Hangi odamızın ne eksiği var ve ya neresi hoşumuza gitmiyor bunları maddeler halinde belirlemek gerekmektedir. Örnek verelim, kız çocuk odamız sıradan bir duvar tavan beyaz zemin parke. İdeal bir oda örneği bu şekilde oluyor. Kız çocuğumuzun izlediği çizgi film hangisi ? ya da sürekli boyama yaptığı kahraman hangisi ? bunları düşünerek odanın belli bir duvarına çocuğumuzun hayalindeki kahramanı odasına taşımamız onu çok mutlu edecektir ve odasına severek gidecek ve rahatlıkla mutlu bir şekilde uyuyacaktır.
kız çocuk odası dekorasyon
Zemin, Duvar ve tavan uyumu nasıl olmalı ?

Aslında çok zor karar verdiğimiz renk seçeneklerinden biri de duvar rengidir. Buna karar vermeden önce, tavanımızda kullanacağımız asma tavan ve alçıpan model çalışmaları göz önünde bulundurulmalıdır. Zeminimizde kullandığımız seramik ve ya parke renkleri ve desenleri de çok önemlidir. Bunları bir bütün olarak düşünüp duvar rengine öyle karar vermemiz gerekmektedir. Duvar renkleri oldukça önemlidir. Sürekli gözümüze hitap edeceği için, gözü yormayan ve göze zarar vermeyecek renkler tercih edilmelidir. Kullandığımız boya ve astarın kalitesine de dikkat etmemiz gerekmektedir. Açık ve canlı renkler daima tercihimiz olmalıdır.

Renk Değişimi Yapılmalı mı ?
Evinizin Dekorasyon ve tadilatını yaptırmadan önce Boya Renginin değişmesi ve ya yenilenmesi konusunda karar vermeniz gerekmektedir. Ciddi anlamda evinizde değişiklik yapıyorsanız toz ve benzeri etkenlerden dolayı boyanızda canlılık kaybolabilir. Aynı renk boya ile tekrardan yenileyebilirsiniz. Boyanızı Değiştirmenizi mecbur kılan bazı etkenler vardır.
ev tadilat ve dekorasyonu

Boyanız kabuk attıysa ve altı nemlendiyse kesinlikle eski boya ıspartula yardımı ile kaldırırlıp alçı çalışması yapılmalıdır. Alçı bittikten sonra 1/7 astar kullanmalı ve  boya yapılmalıdır.Özellikle nemlenmiş ve kusmuş duvarların tamamı rutuş yapılmalı, dönüşüm astarı vurularak tekrardan boyanması gerekmektedir. Boya rengini değiştirmek size kalmış Bu uygulamalar yapıldıktan sonra yeni bir zemin ve sizin zevkinize kalan bir renk seçimi olacaktır.

Nasıl bir tavan çalışması yapılmalı ?

Geldik işin en zor ve kararsız kaldığımız alanına. Tavanımıza göze çok hoş geliyor ve hoşumuza gidiyor diye rastgele dekorasyon çalışması yapamayız. Tavan çalışmalarının asıl amacı ve önceliği tavandaki kötü görüntüyü yok etmektir. ( Elektrik boru ve kabloları, gider boruları, kirişler vb ).

Asma Tavan Modellerine https://mersinasmatavan.com/asma-tavan-modelleri/ sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Yapacağımız tavan çalışması öncelikle odada ulunan duvarlar göz önünde bulundurulmalıdır. Odamız çok girinti ve çıkıntı var ise onları tavan çalışması ile gözden kaybetmeye çalışacağız. Tavanımız Sade olur ise duvarların girinti çıkıntıları fazla göze gelmez ve odayı ferah göstermiş oluruz.
ev dekorasyonu yapan firmalar
Güzel projeyi değil, odamıza yakışan ve odamızı güzel gösteren projeler seçmeliyiz. Kullanım amacımızı önceden belirlemeli ve ona göre çalışmalar yapmalıyız. Spot seçimimize dikkat etmeliyiz ve led ışık rennklerini iyi seçmeliyiz.

Duvar Kağıdı Seçiminde Nelere Dikkat edilmelidir ?
Odamızın belli bir kısmını duvar kağıdı yaparak farklı bir görüntü elde edebiliriz. Duvar kağıtlarını seçerken dikkat etmemiz gereken en önemli şey, duvar rengi ile uyuşmasıdır. Duvar rengimiz açık iken koyu bir kağıt sürekli gözümüzü alır ve yorar. Mümkün oldukça mat renklerden uzak durmanızı öneririm. Seçeceğiniz duvar kağıtlarındaki desenlerin odanıza uymasına dikkat edin. Işıkta parlayan ve canlı görünen kağıtları tercik etmekte fayda vardır.

Mersin Asma Tavan Firması Olarak Evinizin Dekorasyon Asma Tavan ve Anahtar Teslim Tadilat İşlerinizi Uzman Ekibimiz ile Yapmaktayız.
İletişim
Mersin 3. çevre yolu üzeri mersin cimnastik salon civarı
Ofis: 0850 303 86 19
Whatsapp ve direk iletişim: 0 533 519 36 57

Birbirinden Güzel Asma Tavan Modellerini İnceleyebilirsiniz. Daha Fazlası İçin
https://mersinasmatavan.com/asma-tavan-modelleri/ adresini ziyaret ediniz.

Seramik uygulanması ve zemin  nasıl olmalıdır.

Tavan,duvar ve kağıt seçiminden sonra dekorasyonu tamamen bir bütün haline getirecek olan zemin kaplama ve seramik işlemleriyle evimiz bitmiş olacak. Seramik Ustasının dikkat etmesi gereken şeylerden biri de parçaların gizli ve görünmeyen yerlere gelmesidir. İçeri girdiğimizde kapıdan direk karşımıza yarım seramiklerin görünmesi gözümüze kötü bir görüntü verir. Derz bağlantılarının bir bütün ve ek parçaların da gizli olması gerekmektedir. Seramik seçimine oldukça özen gösterilmelidir. Tavan ve duvar renk ve asma tavan çalışmaları göz önüne alınarak seramik seçimi öyle yapılmalıdır. Seramik işine girmeden önce şap seramiğe uygun şekilde yapılmalıdır. Islak zeminlerin gidere göre eğimi verilmesi gerekmektedir. Minimum 1 cm ve maksimum 3 cm olacak şekilde ayarlanmalıdır.

 

Evinizin Dekorasyon ve Tadilat işlerinizi uzman ekibimize bırakarak, hayallerinizin ötesinde bir eve sahip olabilirsiniz. Ev Dekorasyonu ve Asma Tavan Modellerimizi İnceleyebilirsiniz.
https://mersinasmatavan.com/asma-tavan-modelleri/ sayfasından Asma Tavan Modellerini inceleyebilirsiniz. Yorumlarınızı Bekliyoruz.

About admin

Check Also

villa dizayn

İnanılmaz Güzel Evler

Var Olduğuna İnanamayacağınız evler Hayallerimizin ötesinde ve var olduğuna inanamayacağımız huzur veren evler. Konuyu okurken …

30 comments

 1. Ev dekorasyon benim ilgi alanimdir. Gittigim mekanlati detaylica inceler kullabilan renler, mobilyalar, aksesuarlari kafamda giydiririm. Bulundugunuz ortam kisi sahibinin ruhunu yansitir. Sanirim web tasarim isleriyle ugrasmam beni boyle yapiyor. Kendi evini cok harika dizayn ettim tam anlanoyla dizaynim 1 yilo gecti. Herseyi begenip hemen almadim.

 2. ev dekorasyon fikirleri için hepsi çok güzel tüyolar. dikkate almakta fayda var.

 3. Gerçekten çok hoş duruyor.

 4. Güngör Halim

  İnsan evini zevkine göre döşemeli. aksi durumda evden sürekli kendini dışarı atmak ister. yazıdaki ev dekorasyon fikrileri ilham verici.

 5. Çok açıklayıcı bilgiler bence her insanın dekorasyon yaptırmadan okuması gerekiyor.

 6. Bu sistemleri Antalya’da da uyguluyor musunuz? baya kaliteli modelleriniz var.

 7. Çok bilgilendirici bir makale tebrikler…

 8. Erol Mert Yurdakul

  Ev dekorasyonu konusunda çok faydalı bir yazı hazırlamışsınız. Teşekkür ederim. Özellikle Duvar kağıdı seçimi konusundaki yazdıklarınızı çok beğendim.

 9. Sayenizde aklımda birçok fikir oluştu. En kısa zamanda bunları uygulamaya geçirmek istiyorum. Teşekkür ederim.

 10. Dekarsyon konusunda profesyonel ve kaliteli anlamda hizmet veren firmasınız tesekkürler

 11. ali osman karacan

  sitenizi google resimlerde dekorasyon kelimesi ile yaptığım aramada buldum. seçtiğiniz resimler çok güzel, bu tasarımları siz yaptıysanız çok muhteşem bilginiz olmalı.

 12. Bulundukları ortamlar insanların kişilikleri hakkında ipuçları verir. Ruhlarını ferahlatıp onlara değişik bakış açıları sunarken bazen eğlendirir bazen de dinlendirir. Üstelik her bütçeye ve tarza uyum sağlayabilir. Hayatınızı güzelleştirmek için güzel bir yöntem.

 13. harıka önerıler teşekkurler

 14. Güngör Halim

  en son resimdeki pc ünitesi en büyük dekor hayallerimden birisi. resmi kaydettim evim olduğu zaman yaptıracagım 🙂

 15. Önerileriniz için çok teşekkür ederim efendim.

 16. Medikal portalı

  Ev dekorasyonu aslında kişinin yani ev sahibinin kişiliğini de biraz belki de tamamını yansıtıyor tabi işin ucunda para unsurunuda eklemek gerekli. Faydalı ve güzel paylaşım Harika ipuçları mevcut teşekkürler

 17. Merhabalar mersin yenisehirde 3 katlı biri villam var iç dış boya alçı montalama yaptıracam ne kadara yaparsınız acil dönüşünuzu bekliyorum

 18. iyi bir site teşekkürler.

 19. Dekarsyon konusunda profesyonel ve kaliteli anlamda hizmet veren firmasınız tesekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara