Home / Duvar Kağıtları / Duvar kağıtları

Duvar kağıtları

Duvar kağıtları

Dekorasyon sektörünün vazgeçilmezi olan Duvar Kağıtları evlerimizde ve iş yerlerimizde kötü görüntüyü ortadan kaldırmamıza yarayan dekorasyon ürünlerinden biridir. Oldukça çeşitli ve kullanışlıdır. Duvar kağıtları kalitesine göre fiyatlandırılır. Birbirinden kaliteli ve desenli kağıtlar ile evlerinizi daha güzel bir hale getirebilirsiniz. Gelin hep birlikte Duvar Kağıdını tüm detayına kadar inceleyelim.

duvar kağıdı
duvar kağıdı

1) Duvar Kağıdı nedir
2) Kaç Çeşit Duvar Kağıdı Vardır
3) Duvar Kağıdı Modelleri
4) Duvar Kağıdı Fiyatları
5) Ucuz Duvar Kağıtları
6) Duvar Kağıdı Ustası
7) Duvar Kağıdı Nasıl Uygulanır
Gibi sorular ile duvar kağıdı incelememizi yapalım. Siz de merak ettiklerinizi yorum olarak sorabilirsiniz. Hemen Dönüş Yapılacaktır.
1) Duvar Kağıdı nedir
Evlerimizde ve ya iş yerlerimizde yıpranmış ve eskimiş duvarları gizlemek için uygulanan dekoratif görünümlü, ham maddesi kağıt olan bir malzemedir. İsmi aslında İngilice olan Wall paper yani Duvar Kağıdı anlamına gelmektedir.  Her geçen gün hayal gücümüz doğrultusunda yeni modelleri ortaya çıkmaktadır. Teknolojisi o kadar ilerledi ki, artık kendi resimlerimizi de duvar kağıdına bastırabilir olduk.
Duvar kağıtları çoğunluk olarak antrelerde kullanılmaktadır. Duvarda kullanılan kağıtları tavanlarımızda da kullanabiliriz.

3d duvar kağıdı
3d duvar kağıdı

2) Kaç Çeşit Duvar Kağıdı Vardır
Bize sıkça gelen sorulardan birisi de Kaç Çeşit Duvar Kağıdı vardır sorusu. Bu soruya iki şekilde cevap verebiliris. Biri kalitesine göre diğeri de modeline göre diyebiliriz.
Kalitesine göre Duvar kağıtları EMBOSS, VINLY, FLOCK, Boyanabilir Duvar Kağıdı ve Tekstil Tabanlı Duvar Kağıdı çeşitleri vardır. Bu çeşitleri birlikte inceleyelim.
EMBOSS Duvar Kağıtları ve özellikleri
Tek katmanlı hamurdan oluşan duvar kağıdı çeşitidir. Oldukça ince bir kağıt modelidir. Üzerindeki baskılar el ile dokunduğunuzda hissedilmez.
VINLY Duvar Kağıtları
Kağıt hamurunun içine ek olarak plastik karışımı konularak yapılan bir kağıt çeşitidir. Yüzey üzeri baskılı, alt kısmı ise kağıt hamuru ve non-woven ( elyaf ) tabanlı şekildedir. Silinebilir kağıt çeşitidir.
FLOCK Duvar Kağıdı
Yüzeyinde vinly onun üzerine kadife dokusu kabartmalı haliyle bulunmaktadır. Alt katmanda ise Kağıt hamuru yer almaktadır. Ellediğinizde dokuyu hissedebilirsiniz.
Boyanabilir Duvar Kağıdı
Vinly ve Shaom ham maddelerinin karışımıyla, alt tabakada kağıt hamuru bulunmaktadır. Boyanabilir bir duvar kağıdıdır. Okullarda genelde kullanılmaktadır.
Tekstil Tabanlı Duvar Kağıdı
Plastik esaslı bir duvar kağıdıdır. Okul,hastane, otel, showroom, restaurant , avm gibi yerlerde sıkça kullanılmaktadır.

duvar kağıdı modelleri
duvar kağıdı modelleri

3) Duvar Kağıdı Modelleri
Duvar kağıtları modeline ve desenine göre sürekli değişmektedir. Her gün yeni bir hayal ürünü piyasaya çıkmaktadır. Hayal ettiklerimizi istediğimiz duvara resim olarak uygulamanın en kolay yolu duvar kağıdına baskı yapmaktan geçmektedir. Düşünsenize hayalinizdeki bir çalışmayı bir ressam yardımıyla duvarınıza çizdiriyorsunuz. Maddi olarak oldukça büyük bir mebla tutacaktır. Herhangi bir bozulma durumunda elinizde yedeği yok.  Duvar kağıtları tam burada ortaya çıkıyor. İstediğiniz baskıyı yedeğiyle birlikte yaptırabilirsiniz.
4) Duvar Kağıdı Fiyatları
Kağıt kalitesine ve ebatına göre fiyat değişikliği göstermektedir. Düz desen bir kağıt ile 3d baskılı bir kağıdın fiyatının aynı olmasına imkan yoktur. Bazı ülkelerin kağıt kalitesinden dolayı fiyat farklılıkları ortaya çıkmaktadır. Malum kaliteli ürünün ömrü uzun olur ve daha kullanışlı olur bunu hepimiz biliyoruz. Siz ihtiyacınızı ne karşılayacak önce buna karar verin.
5) Ucuz Duvar Kağıtları

ucuz duvar kağıtları
ucuz duvar kağıtları

Sadece evinize değil büyük bir iş yerinize ve ya inşaatınıza duvar kağıdı almak istiyorsanız ve bunun ucuz olmasını istiyorsanız bu yazımız tam size göre diyebiliriz. Ucuz Duvar Kağıtları genelde seri üretim ile basılmış ve tercih oranları azalmış kağıtların tamamı ucuz olur. Bunun icin elinize eski bir kağıt kataloğu alarak inceleme ve araştırma yapabilirsiniz. Yasal Yollardan direk yeni ve kaliteli kağıtları almak istiyorsanız, bunun için yurt dışından kaçak getirilmiş ve gümrüklerde takılı kalan kağıtları alabilirsiniz. Bu kağıtlar ihale yolu ile satılmaktadır. Tamamen resmi şekilde firma adınıza ihaleye katılıp alım yapabilirsiniz. Bunun için devletimizin resmi e-ihale sitesine üye olup hemen teklif verebilirsiniz.
6) Duvar Kağıdı Ustası
Oldukça basit bir iş gibi görünen duvar kağıdı, büyük bir incelik ve titizlik isteyen bir usta işi diyebiliriz. Her önüne gelene duvar kağıdımızı verip perişan etmesine izin veremeyiz. Kağıt işçiliği yapılırken ek yerlerin tamamen görünmemesi gerekmektedir. Kağıt üzerine herhangi bir yapıştırıcı maddenin bulunmaması gerekmektedir. Kağıt uygulamasının yapılacağı alanın uygun ve kuru olması gerekmektedir. Dalgalı ve ya yıpranmış duvarlara yapılan kağıtlar birleşim yerleri görünüz ve zeminin yamukluğu duvarın yüzeyine yansır.
 Duvar Kağıdı Ustası İçin Hemen Arayın  0 533 519 36 57

duvar kağıdı ustası
duvar kağıdı ustası

7) Duvar Kağıdı Nasıl Uygulanır
Duvar kağıdı uygulamasına başlamadan önce duvarınızı uygulama aşamasına hazır hale getirmeniz gerekmektedir. Duvarda kırık, çatlar, delik vb gibi tadilat gerektiren yerler var ise yapılmalıdır. Zemin Kağıt uygulamasına hazır ise kagıt papıştırıcısını uygulama yapacağımız alana hafifçe sürmemiz gerekmektedir. Daha Sonra Kağıdın boyunu ayarlayıp kesmemiz gerekmektedir. Kağıdın arka yüzeyine yapıştırıcıyı sürüp kağıdı duvara yapıştırmamız gerekmektedir. Dikkat edilmesi gereken yerlerden biri de ek yerler ve desenlerin bir olmasıdır.

Görüşlerinizi ve sorularınızı yorum olarak yazabilirsiniz
duvar kağıdı modelleri
duvar kağıdı modelleri

Duvar Kağıdı Modelleri İçin https://mersinasmatavan.com/duvar-kagitlari/ sayfasını ziyaret et

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara