Home / Asma Tavan Modelleri / Asma tavan modelleri salon

Asma tavan modelleri salon

Salon Asma Tavan Modelleri

Evimizde zamanımızın hemen hepsini geçirdiğimiz yer salon diyebiliriz. En Güzel sohbetlerimizi, çay keyfimizi, misafir uğurlama mızı Elbette Evimizin Salonunda yapmaktayız. Öyle bir dekorasyon yapmak gerekiyor ki, ne gelen misafiri rahatsız etsin ne de bizi. Çok sade olmamalı ve ya çok abartılı olmamalı. Orta şekerli bir dekorasyon işimizi en iyi şekilde görecektir. Tavan, duvar ve zemin uyumunun iyi olması gerekmektedir. Perdelerimizin duvar rengine yakın seçilmesi gözü yormayacaktır.
asma tavan modelleri salon

Hep Birlikte Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı Maddeler Halinde İnceleyelim.
1)  Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı
2) Salon Asma Tavanı Nasıl olmalı
3) Salon Renk ve Perde Seçimi Nasıl olmalı
Maddeler halinde Salonumuzu nasıl yapacağımızı hep birlikte inceleyeceğiz.
1+1 salon
1) Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı
Salonumuzun en ve boy uzunluğu oldukça önemli bir faktördür. Geniş bir salona sahipseniz şanslısınız. Küçük bir salonumuz var ise nasıl kullanışlı hale getiririz önce bunu çözmeliyiz.
Orta boyda bir salonu ele alarak bir çalışma yapalım.
Kapıdan girerken salonumuzda girinti ve çıkıntılar var ize öncelikle Asma Tavan çalışmamızı ona göre yapmamız gerekmektedir. Girinti ve çıkıntıyı yok etmemiz gerekmektedir. Tavan çalışmaları ilk göze gelen uygulamalar olduğunu unutmayalım. Asma Tavan çizimimizi en ve boy uzunlukarını göz önünde bulundurarak çizmemiz gerekmektedir. Loş bir ortam isterseniz gizli ışıklı asma tavan çalışması yapabilirsiniz. Duvarlara kağıt gelecekse ve ışık ile parlamasını istiyorsanız gizli ışıklarınızı duvar tarafına da verebilirsiniz. Bu güzel bir ayrıntıdır unutmayın.
Oturma Grubunun nereye geldiğine önem vermeniz gerekmektedir. Kapıdan giren kişinin tv izleyenleri rahatsız etmeden rahatlıkla gidip yerine oturabileceği şekilde bir ortam oluşturmanız gerekmektedir. İçeride oturanlar gelen kişilerden böylelikle rahatsız olmamış olacaktır. Oturma grubuna arkadan ışık vuracakmış gibi ayarlamanız, sohbet sırasında göz yorulmalarına engel olmuş olursunuz. Hem sağlık açısından hem dekorasyon açısından önemli bir bilgidir.
Asma Tavan çalışmanız bittikten sonra tavan ve duvar renk seçimine dikkat etmeniz gerekmektedir. Tavan ve duvarı bir bütün olarak hayal etmeniz gerekiyor. Tavan çalışmalarınız ile zemin çalışmalarınızın birbirine yakın tonlarda seçmeniz duvarınızı oldukça hoş gösterecektir. Tavan renkleriniz Genelde açık ton kullanmanızda fayda var. Duvar renklerinizi de tavana uygun biraz daha mat renk olması gözü yormayacaktır. Zemin seramik ve parke renkleriniz tavanınıza yakın açık renkler olmalıdır.
salon dekorasyonu
2) Salon Asma Tavanı Nasıl olmalı
Salonunuzun tavanında açıkta bulunan elektrik borularını gizleyecek şekilde bir çalışma yapmanız gerekmektedir. Girinti ve çıkıntıları yok etmeniz salonun daha geniş ve ferah görünmesini sağlayacaktır. Yapacağınız tavan çalışmasının salonunuza nasıl bir ortam yaratacağınıza yardımcı olacaktır. Oturma grubu ve Tv Ünitesini göz önünde bulundurarak bir asma tavan modeli yapmanız gerekir. Kullanışlı bir salon için iyi bir tavan çalışması gerekmektedir. Evinizi ziyarete gelen arkadaşlarınızın sürekli benimseyeceği ve beğeneceği bir salonun olması için iyi bir karar vermeniz gerekir.  Salon aydınlatmanızı sağlayacak avizenin yanı sıra, gizli ışıklı asma tavan uygulaması ve ortalarına spot çalışması da yapabilirsiniz.
Tv Salonunuzu Yenilemek için Hemen Arayın 0 533 519 36 57
salon asma tavan

Birbirinden Güzel Tv Üniteler için https://mersinasmatavan.com/asma-tavan-tv-unitesi/ adresini ziyaret edin.

3) Salon Renk ve Perde Seçimi Nasıl olmalı
Salonumuz evimizin vazgeçilmezidir. Salona yapacağımız dekorasyon çalışması evimizin kalitesini belirler diyebiliriz. Vazgeçilmez yaşam yerimiz olan salonumuzun renkleri oldukça önemlidir. Renk seçimini büyük bir titizlikle yapmamız gerekmektedir. Tavan, duvar, zemin, tv ünitesi, perde kapı renklerini bir bütün olarak düşünmemiz gerekmektedir. Tavanımız açık renk ve duvarımız tamamen koyu olursa geniş bir salonu ufacık gösterebilir. Tavan açık renk ve duvarlar da tavana yakın bir renk seçilirse ufak bir salon göze geniş ve ferah gelir. Perde seçimlerimiz de oldukça önemlidir. Duvar renklerimiz ve tavan renklerimize yakın renkte olması bir bütün halinde görünür. Kullanacağımız spot ve Led ışıkların gün ışığı olmasına dikkat edin. En iyi dekorasyon ışıkları gün ışıklarıdır.
salon tavan modeli

Ev Dekorasyonu için https://mersinasmatavan.com/ev-dekorasyonu/ sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

 

About admin

Check Also

taşyunü plastik modelleri

Taşyünü asma tavan

Taşyünü asma tavan Taşyunu Ustası. Taşyünü Asma Tavan Nasıl Yapılır. Taşyunu Asma Tavan Paneli ve …

2 comments

  1. Salan dekorasyonu,perde ve boyasının nasıl olması gerektiği ve nelere dikkat edileceği ile ilgili harıka bir makale olmuş.Emeğinize sağlık

  2. gayet şık duruyor. teşekkürler 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara