Home / Ev Tadilatı / Alçı Ustası Mersin

Alçı Ustası Mersin

Mersin’de yılların verdiği tecrübe ve öz güven ile 10 yıldan fazladır Alçı Dekorasyon işi yapmaktayız. Alçı ustası olarak ekip halinde çalışmaktayız. Kaba alçı, karışık ve saten alçıyı yapan ekiplerimiz tamamen birbirinden bağımsız ve büyük titizlikle işlerini yapmaktadır. Evimizin dekorasyonunun vazgeçilmezi olan alçı, yaşadığımız her yerde kullanılmaktadır.

Dekorasyon Tadilat İşleriniz Yapılır.
İletişim
Mersin 3. çevre yolu üzeri mersin cimnastik salon civarı
Ofis: 0850 303 86 19
Whatsapp ve direk iletişim: 0 533 519 36 57

Alçı Ustası Mersin
Alçı Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Zemin Temizliği
  • Birleşim yerleri ve ek yerlerin öncelikli tamiri
  • Malzeme ve doğru kullanımı

Gibi birçok dikkat edilmesi gereken etkenler vardır. Bunları maddeler halinde inceledikten sonra evinizi, ofisinizi vb gibi yerlerin tadilatını işi kontrol ederek yaptırabilirsiniz.

Zemin Temizliği
Alçı yapılacak zeminin alçıya önceden hazır hale getirilmiş olması gerekmektedir. Zeminin ıslak ve ya küflü olmaması gerekmektedir. Zeminimiz ıslak ise tam kuru olmasını beklememiz gerekmektedir. Zemin kurumadan yapılan alçı kusar ve iş temiz olmaz.
ev dekorasyonu mersin
Zemin beton ve ya kolon ise kesinlikle brüt astarı vurulmalı ve ondan sonra alçı uygulaması yapılmalıdır. Zeminimiz eski alçı ise çekiç ve ya keser yardımı ile duvar tırtıklanmalı ve ondan sonra brüt beton astarı uygulanmalı. Bunlardan sonra alçı uygulamasına rahatlıkla başlayabilirsiniz.

Birleşim yerleri ve ek yerlerin öncelikli tamiri
Duvar birleşim yerleri ve duvarın beton ile birleşim yerlerine önce alçı ardından minimum 25 cm genişliğinde file uygulamanız, ileride çatlama ve ya duvarın ayrılmasına engel olacaktır. Sıklıkla karşılaştığımız sorunlardan biri de bu diyebiliriz. İşinizin tamamen temiz olması için alt yapının da temiz olması gerekmektedir.

Malzeme ve doğru kullanımı

Kullanacağınız alçı malzemesini uygun olarak kullanmanız gerekmektedir. Su kıvamını iyi ayarlayıp ve iyice karıştırmanız gerekmektedir. Kaba malzemesine kesinlikle ince alçıyı karıştırmayın. Kaba alçınızı vurduktan sonra en az 1 gün kurumasını bekleyiniz. Kuruduktan sonra Karışık ve saten alçı uygulamasına geçebilirsiniz.

 

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir