Home » Akustik Taşyuni » Asma Tavan Sistemleri Mersin

Asma Tavan Sistemleri Mersin

Yaşadığımız tüm alanlarda neredeyse Asma Tavan Sistemleri kullanılmaktadır. Gerek dekorasyon gerek görüntü kirliliği açısından vazgeçilmezimiz olmuş diyebiliriz.Birbirinden farklı şekil ve desenleriyle sınırlarımızın ötesine götürebiliyor. Tasarım, dizayn tamamen hayal gücünüze kalmış diyebiliriz. İstediğimiz her alana yapabiliriz. İster oval, ister kare, ister 3D şeklinde tasarımlar kullanabiliriz.

Dekorasyon ve ev tadilatlarında Asma Tavan Sistemleri sıklıkla kullanılmaktadır.

Yaşadığımız tüm alanlarda neredeyse Asma Tavan Sistemleri kullanılmaktadır. Gerek dekorasyon gerek görüntü kirliliği açısından vazgeçilmezimiz olmuş diyebiliriz.Birbirinden farklı şekil ve desenleriyle sınırlarımızın ötesine götürebiliyor. Tasarım, dizayn tamamen hayal gücünüze kalmış diyebiliriz. İstediğimiz her alana yapabiliriz. İster oval, ister kare, ister 3D şeklinde tasarımlar kullanabiliriz. Önemli olan Asma Tavan yapılan yere uyması ve şık durmasıdır. Bazı yerlerde sürekli karşılaşıyorum aslında. Ufak bir odaya tamamen alçıpan asma tavan yapılmış. Odanın görüntüsünden ziyade ferah olması gereken alanı resmen boğmuş ve göze çok kötü bir görüntü vermektedir. Yapacağınız ve ya yaptıracağınız Asma Tavan Sistemi, kullanacağınız alana uymalıdır.

Kaç Çeşit Asma Tavan Sistemi vardır.

Kullanılacağı yere göre değişmektedir aslında. Çeşit olarak sınırsız diyebiliriz. Mobilya ile de tavan yapılabilir. Kullanılan alanın görüntü bakımından hoş olması için iyi bir karar verilmelidir. Günümüzde çoğunluk olarak kullanılan Asma Tavan sistemleri şöyledir;

 • Alçıpan Asma Tavan
  Mobilya Asma Tavan
  Metal Asma Tavan
  Plastik Asma Tavan
  Lambri Asma Tavan
  Taş yünü Asma Tavan

Daha bir çok tavan sistemi bulunmaktadır. Şu an en çok tercih edilen Alçöıpan asma tavan ve Taş yünü asma tavan sistemleridir.

 

Alçıpan Asma Tavan nedir ?

Yanmış alçının tabakalar halinde belli bir genişlik, uzunluk ve kalınlık standardına bağlı olarak iki taraflı özel bir kağıt ile kaplanmış alçının yanmış kurumuş halidir. Uzun süre su ve neme maruz kaldığında sararma yaparak dökülmeye başlar.  Alçıpanın farklı markaları da bulunmaktadır. Bazıları içerisinde elyaf ve file bulundurmaktadır. Bazıları ise sadece yanmış alçı bulundurmaktadır. Sağlamlık bakımından kullanmanızı tavsiye ettiğimiz fileli alçıpanlardır.

Metal Asma Tavan

Genellikle bankalarda kullanılmaktadır. Ömürlük malzeme diyebiliriz. Sudan ısıdan nemden kolay kolay etkilenmez. Metal asma tavan diğer tavan sistemlerine göre maliyetlidir. İşçiliği de diğer tavan sistemlerine göre daha zor ve zahmetlidir. Metal tavan sistemlerinden bir çok çeşit  bulunmaktadır. Bunlar delikli, deliksiz,düz,desenli ve dahası…

Plastik Asma Tavan

Genelde suya maruz kalan yerlerde tercih edilmektedir. Özellikle banyolarda sıklıkla kullanılmaktadır. Günümüzde plastik asma tavan yerine artık plastik taş yünü kullanılmaktadır.

Taş yünü Asma Tavan

Okullarda, hastanelerde, bankalarda, resmi yerlerde aklınıza gelebilecek her yerde Taş yünü asma tavan kullanılmaktadır. Görüntüsü sade olsa da ömürlük malzeme diyebiliriz. Her tavana uygulanabilmektedir. Özellikle çatı katlarında araya izocam atılarak kullanıldığında ısı yalıtımı tamamen hal edilmiş olmaktadır. Taşyünü bir çok çeşit bulunmaktadır. Kılçıklı, yıldız, kare, desen, akustik gibi birçok  çeşidi bulunmaktadır. Ses sistemi için özellikle toplantı salonlarında ve sinema salonlarında Akustik taşyünü kullanılmaktadır.

Asma Tavan Sistemleri işleriniz her türlü yapılır. Tel: 0 533 519 36 57 mail: info@mersinasmatavan.com

ic dekorasyon

ic dekorasyon

, , , , , , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*